Aktualności
2020-01-15
W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2020 roku, w Bratysławie na Słowacji odbędą się XXXV Mistrzostwa EuropySeniorów i XXV Mistrzostwa Europy Juniorów w taekwon-Do ITF.
 
2020-01-13
W dniu 13 stycznia 2020 roku Zarząd Powiatu Mińskiego przyznał zawodnikom, reprezentującym różne dyscypliny, stypendia zawodnicze na przygotowanie się do startów w zawodach w roku 2020.
 
Należymy do
 • Zajęcia Taekwon-Do
  TRZY POZIOMY ZAAWANSOWANIA
  Grupa początkująca

  Grupa średniozaawansowana

  Grupa zaawansowana
   
 • Zajęcia TKD Tigers
  NAUCZENIE I WYCHOWANIE DZIECI W WIEKU 4-7 LAT
  Zachowanie się w różnych sytuacjach
  Obrona przed przemocą i znęcaniem się
  Zdrowy styl życia i odżywianie
  Kondycja fizyczna
  Praca zespołowa i przywództwo
  Wartości rodzinne
   
 • Siła tradycji
  JESTEŚMY Z WAMI 25 LAT
  Nasz klub rozpoczął swoją działalność
  28 marca 1994 roku

  Już ćwierć wieku działamy na rzecz mieszkańców miasta i powiatu
   
 • Zajęcia FITNESS
  ZAJĘCIA DLA PAŃ
  Zdrowy kręgosłup - Stretching
  Joga Fit / Jerry Cross
  Gimnastyka kręgosłupa
  Power Step+ / Step 40+
  TBC / Gimnastyka / Step
  TKD 25+
   
 • Zajęcia z pływania
  ZAJĘCIA NA BASENIE DLA DZIECI I DOROSŁYCH
  Aqua Aerobic

  Aqua TBC

  Nauka pływania dla dzieci i młodzieży
   
 • Mistrzostwa Europy 2019
  NASI KLUBOWICZE W KADRZE POLSKI
  Cezary Jackowski:
  - złoto w drużynowych układach formalnych
  - złoto w drużynowych technikach specjalnych

  Julia Kawka:
  - brąz w drużynowych układach formalnych
   
 • Projekty lokalne
  WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM LOKALNYM
  Działalność społeczna

  Wspieranie zadań publicznych

  Organizacja zawodów i obozów sportowych
   
 • Program Rodzinny Mińsk
  MIŃSKA KARTA DUŻEJ RODZINY
  Zniżki w opłatach za zajęcia:

  - Taekwon-Do
  - FITNESS
  - Nauka pływania
   

Uroczyste zakończenie kursu "Bezpieczna i aktywna kobieta" - 05/12/2012, Mińsk Maz.

W środę 5 grudnia 2012 roku w auli Gimnazjum Miejskiego nr 3 w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Siennickiej 17 miało miejsce uroczyste zakończenie pierwszego w naszym mieście kursu samoobrony dla kobiet pod nazwą „Bezpieczna i aktywna kobieta", którego organizatorem był Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO.

Trzymiesięczne, bezpłatne zajęcia dla mińszczanek realizowane były w ramach zadania publicznego „Porządek i bezpieczeństwo publiczne” we współpracy z Urzędem Miasta oraz Komendą Powiatową Policji.

Na uroczystości, oprócz kursantek, obecni byli także przedstawiciele współorganizatorów kursu - zastępca Burmistrza Miasta Krzysztof Michalik i Andrzej Ryszawa, zastępca Komendanta Powiatowego Policji komisarz Zbigniew Pucelak oraz nadkomisarz Piotr Wojda i podkomisarz Daniel Niezdropa, którzy byli również wykładowcami na kursie.
Gospodarzy reprezentowali prezes Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO Marta Łuniewska oraz prowadzący zajęcia praktyczne z paniami trener Jacek Łuniewski, Marcin Widerski i Igor Koczyrkiewicz. Z powodów zawodowych zabrakło prowadzącej zajęcia z psychologii Marii Albrehcińskiej – Oleksiuk oraz Katarzyny Szubińskiej – Witek, która prowadziła zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Zebranych powitała prezes klubu Marta Łuniewska dziękując w imieniu organizatorów za trzymiesięczne wspólne spotkania i zachęcając kursantki do dalszego kontynuowania aktywnego trybu życia poprzez uprawianie różnorodnych sportów.

Krzysztof Michalik podkreślił w swoim wystąpieniu olbrzymie zainteresowanie mińszczanek kursem, które przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, co potwierdziło duże zapotrzebowanie społeczne na tego typu działania, pozwalające na kontynuowanie przedsięwzięcia także w przyszłym roku.

Z kolei Zbigniew Pucelak gratulując kursantkom potwierdził gotowość dalszej współpracy przy okazji kolejnych kursów.

Na zakończenie uroczystości panie ubrane w okolicznościowe koszulki otrzymały z rąk wiceburmistrza efektowne certyfikaty ukończenia kursu. Kursantki odwzajemniły się kwiatami i podziękowaniami dla organizatorów oraz specjalnymi koszulkami dla trenerów.

Zakończony kurs obejmował zajęcia z psychologii, prawa i ratownictwa medycznego oraz praktyczną naukę skutecznych metod samoobrony przeznaczonych dla każdej kobiety, niezależnie od warunków fizycznych. Celem kursu było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa kobiet, wskazanie wzorców postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, przekazanie praktycznej wiedzy, która może okazać się przydatna w sytuacjach niebezpiecznych oraz zachęcenie do aktywnego trybu życia poprzez zainteresowanie zajęciami sportowymi.

W podsumowaniu trener Łuniewski stwierdził: „Zakończony właśnie kurs to pionierski projekt w naszym mieście. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla nas. Myślę, że panie dużo skorzystały na uczestnictwie w kursie, chociaż mam nadzieję, że jednak nie będą miały okazji sprawdzać w praktyce nabytej wiedzy i umiejętności. Uważam, że warto dalej kontynuować tą inicjatywę”.

Warto podkreślić, że kurs został entuzjastycznie oceniony przez uczestniczki, które narzekały jedynie na fakt, że był za krótki i mógłby trwać nadal...


« Powrót
Nasz adres
Miński Klub Sportowy "TAEKWON-DO"
ul. Dąbrówki 28/1 (nad "Biedronką")
05-300 Mińsk Mazowiecki
Bank
PLN: 84 1020 4476 0000 8102 0079 0840
EUR: 57 1020 4476 0000 8002 0417 5220


Adres korespondencyjny
Jacek Łuniewski
ul. Szpitalna 17/53
05-300 Mińsk Mazowiecki


E-mail
jacektkd@wp.pl
Telefony
RECEPCJA KLUBU
787 796 064 od godz. 17.00
Trener Taekwon-Do
608 497 616
Trener Fitness / Pływanie
602 361 229
Copyright 2013 MKS „TAEKWON-DO”